Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreRajoniTe FunditTe Gjitha

Përleshjet në burgje, reagon Ministria e Mbrojtjes: 13 të plagosur në Avlona

Sot në mbrëmje Ministria e Mbrotjes së Qytetarëve në Greqi me anën e një njoftimi konfirmom se gjatë përleshjes së sotme midis shqiptarve dhe pakistanezve janë plagosur trembëdhjetë të burgosur të cilët janë shtruar në spital.

Më tej sqarohet se pas dihmës mjekësore 12 prej tyre janë rikthyer në qelitë ku vuajnë dënimin ndërsa njëri prej tyre do ti duhet të qëndrojë ende në spital.

Njoftimi i Ministrisë së Mbrojtjes së Qytetarëve për incidentet:

“Sot, e Premte, 10 Janar 2020, të burgosurit u përleshën në Objektin e Paraburgimit Special në Avalona, duke rezultuar në dëmtimin e trembëdhjetë (13) të burgosurve.

Trembëdhjetë (13) të arrestuar u transferuan në spitalet e Atikës dhe pasi ofruan ndihmën e parë, dymbëdhjetë (12) prej tyre u kthyen në Objektin e Paraburgimit, ndërsa një (1) prej tyre ka të ngjarë të qëndrojë në spital.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *