AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe GjithaVeç e Shuplakës

Përgënjeshtrojnë profesionistët kalimin te ”Ora News”. Pse u përhapën lajme të rreme rreth tyre?

Sonila Meço dhe Enton Abilekaj përgënjeshtrojnë kalimin te ”Ora News”, duke thënë se nuk kanë nënshkruar ndonjë kontratë, siç po qarkullon këto ditë në medie.

U përfol nga portalet se dy gazetarët do të kalonin në pozicionet e moderimit të lajmeve dhe drejtorit të informacionit, por gjithçka është hedhur poshtë prej tyre.

E pyetur nga ”Shuplaka”, Meço e thotë hapur se s’ka asgjë të vërtetë. “Nuk ka asgjë të vërtetë, s’di si ka lindur kjo fantazi, kush e ka ushqyer me ‘dëshirë’.”, tregon gazetarja.

Po kështu Abilekaj nuk ka nënshkruar asnjë kontratë.

“Më ka kapur krejt në befasi dhe e vetmja gjë e mirë është se u bënë të gjallë miq që nuk i dëgjoja prej kohësh.”, vazhdon të komentojë Meço.

Por pse portalet po përhapin lajme të rremë rreth tyre? Edhe vetë profesionistët janë gjetur në befasi nga lajmet e rreme, për të cilat minimalisht gazetarët duhet t’i kishin pyetur. Meço dhe Abilekaj prej vitesh kanë dhënë kontributin e tyre si profesionistë të gazetarisë në pozicione drejtuese por së fundi kanë zgjedhur të bëjnë një shkëputje nga televizioni./Valmora Gogo-Shuplaka

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.