Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Përgatitjet për luftë, Kim Jong Un detyron ushtarët e uritur të vjedhin misër për t’u ushqyer

Tensionet mes SHBA-së dhe Koresë Veriore janë në shkallën e tyre më të lartë. Sot SHBA hodhi bomba pranë kufrit të Koresë Veriore për t’i dhënë një sinjal të qartë regjimit të pabindur të Koresë se SHBA nuk do të ngelet në nivelin e deklaratave pas lëshimit të raketës balistike që fluturoi mbi Japoni nga ana e shtetit komunist.

Mirëpo Kim Jong duket se nuk ka ndërmnd të tërhiqet dhe ka vendosur të mobilizojë ushtrinë për luftë.

Kështu, sipas të përditshmes angleze Telegraph, duke iu referuar të përditshmes “Daily North Korea” ushëheqësi supremem ka urdhëruar ushtarët e uritur që të vjedhin misër dhe të ushqehen në mënyrë që të kenë fuqi për luftën që po afron dhe duket e pashmangshme.

Madje zyrtarët ushtarakë kanë kërcënuar ushtarët se nëse qëndrojnë të uritur edhe pse u janë urdhëruar të hanë misër, do të ballafaqohen me probleme të shumta”, shkruan burimi. (B.H/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *