Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Përgatitjet për 16 Marsin, zv/ambasadorja e SHBA-ve takon Bashën në selinë blu

Një ditë pas protestës së mbajtur nga opozita përpara Parlamentit, dhe përgatitjet për 16 Marsin, zëvendësambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë Leyla Moses-Ones ka shkuar për takim në selinë e PD-së me Lulzim Bashën.

Insistimet e ndërkombëtarëve që protestat të jenë paqësore kanë qenë të shumta, ndërsa në bllok e kanë quajtur të nxituar vendimin e opozitës për të djegur mandatet.

Në 16 Mars PD dhe LSI kanë deklaruar që do të mbajnë protestën më të madhe të 30 viteve në Shqipëri, ku do të jenë qytetarët ata që do të përcaktojnë fatin e Edi Ramës. Të gjendur pa mandat ish-deputetët dalin në protestë si qytetarë të lirë.

(E.K/FAXWEB.AL)

Vijon…

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *