Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Përfundon takimi Rama-Thaçi, publikojnë foton të ngazëllyer: Bashkëbisedim si gjithnjë vëllazëror

Pas takimit që ka zhvilluar me Thaçin, kryeministri Edi Rama ka reagura në Twitter, duke u shprehur se bashkëbisedimi me Presidentin ishte si gjithnjë vëllazëror.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet prej ditës së djeshme në Tiranë. Paraditen e sotme Thaçi ka mbërritur në zyrën e presidentit Meta, ndërkohë që presidenca kosovare nuk kishte njoftuar paraprakisht për këtë vizitë dhe njoftim nuk pati as nga pala shqiptare.

Pritja e Thaçit nga Meta u bë pa ceremoni shtetërore, ndërkohë që nuk ka pasur asnjë deklaratë për gazetarët nga dy krerët e shtetit. Vizita e kreut të shtetit të Kosovës vjen vetëm një ditë pas votimit të qeverisë së re së Avdullah Hotit dhe rrëzimit të Albin Kurtit, pa zgjedhje të reja në Kosovë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *