AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Përdori shkallët që përdori dhe fqinji me koronavirus, infektohet 42 vjeçari

Një burrë në Pekin, është “përqafuar” me koronavirusin e ri, pasi dyshohet se ka përdorur të njëjtat shkallë, që përdorte fqinji i tij i infektuar me virusin.

Burri i identifikuar si Liu, 42 vjeç, është diagnostikuar si mbartës së COVID-19 vetëm nëntë ditë pasi fqinji i tij, i një kati më poshtë, Li, ishte infektuar me virusin korona

Mjekët besojnë se Li, ka kontaminuar shkallët dhe mjedisin përreth përpara se të shtrohej në spital, duke bërë të mundur në këtë mënyrë që Liu të infektohet, shkruajnë mediat e huaja.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *