AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Përditësimi i të dhënave nga tërmeti, IGJEUM jep bilancin përfundimtar

IGJEUM ka bërë publik bilancin përfundimtar nga tërmeti që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme dhe sipas tij, goditja kryesore e ka ndodhur rreth ores 21.15 me magnitude 4.9 i shkalles rihter, me thellesi 7 km, me epiqender ne fshatin Bubq.

Goditja eshte shoqeruar nga pasgoditje me te vogla, te cilat shoqerojne aktivitetin sizmik te 26 Nentorit.

Nga komunikimi me bashkite Durres, Diber, Gjirokaster, Fier, Vlore,Shkoder dhe Lezhe nuk raportohen deme ne njerez apo materiale, deri tani.

Nuk raportohen deme ne Korce e Pogradec ku jane ndier lekundje te lehta.

A do i përgjigjeni thirrjes së Presidentit Meta për të dalë në shesh në 2 mars në mbrojtje të demokracisë dhe Kushtetutës së vendit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *