Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

“Perandoria Osmane e Erdoganit”, revista turke provokon: Fut në hartën e Turqisë edhe Shqipërinë (FOTO)

Revista satirike turke ‘Misvak’, ka publikuar një hartë të Perandorisë Osmane me në krye presidentin Erdogan. Harta përfshinë si pjesë të Turqisë, Shqipërinë, Kosovën, Greqinë dhe Malin e Zi, ndërsa gjithashtu zgjerohet në lindjen e Mesme me Irakun dhe Sirinë.

Nëse kjo hartë do të vizatohet, atë e bëjmë ne”, shkruan “Misvak” krahas fotos.

Ky postim satirizon qasjet ekspansioniste të Turqisë erdoganiste në Ballkan dhe rajon, megjithatë në pamje të parë ka krijuar alergji në shtetet që kanë qenë të pushtuara nga Perandoria Osmane.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.