FlashKryesoreSportTe FunditTe Gjitha

Për të tretën herë, Atletiko shpallet fitues i Europa League (VIDEO)

Atletico Madrid është kampionia e Europa League pasi ka mundur në finale me rezultatin e pastër 0-3 ekipin francez të Marseille.

Në këtë ndeshje ka shkëlqyer Antoine Griezmann i cili shënoi dy herë për spanjollët, ndërsa golin e tretë e shënoi në fund të takimit Gabi.

Marseilla provoi dhe pati shanset e saj, por u duk e pafuqishme përballë një ekipi ekspert në finale të tilla si skuadra e Diego Simeones. Atletiko fiton për herë të tretë këtë trofe.

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.