Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Për të tretën ditë, Teatri “Migjeni” shpalos simbolikën prekëse kundër shembjes së Teatrit Kombëtar

Teatri i Shkodrës “Migjeni” ashtu siç dy ditët e tjera në të cilat ka protestuar, sot ka gjetur një formë të re për të treguar solidaritetin me Teatrin Kombëtar.

Në muret e saj janë vendosur foto simbol të Teatrit ndërsa në faqen zyrtare  citohet at Zef Pllumbi dhe shprehja e perifrazuar nga ai dhe tashmë libër “Rrno për me tregue”.

Shkodra dhe Durrësi janë të vetmi në rang vendi që io janë bashkuar kauzës për Teatrin Kombëtar dhe kundër shembjes së godinës më datë 17 Maj.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *