Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Për herë të parë publikohen pamjet ku banonte “zoti i drogës” dhe ku fshihej, shokohen agjentët

Të pista dhe të braktisura, me karrike plastike, dhe korridoret e grumbulluara me drogë: Këto pamje të tregojnë për banesën ku fshihej El Chapo, bosi meksikan i drogës, i cili tashmë po vuan dënimin në një burg të sigurisë së lartë në Nju Jork.
Fshehur prapa dyerve të trasha, ishte çelësi i çuditshëm personal i zotit të drogës, me sendet e gjetura atje dhe në vende të ngjashme duke përfshirë një pistoletë me xhevahir të gdhendur me inicialet e tij dhe banane të rreme të gjelbra që përdoreshin për të kontrabanduar kokainë.

Ish-agjenti i DEA, Andreë ‘Dreë’ Hogan, partneri i tij ‘Brady’ dhe një ekip i përbashkët amerikan-meksikan, ishin gati të kapnin El Chapo brenda fortesës së tij të Culiacan në shkurt të vitit 2014 – por zbuluan se ai tashmë kishte ikur nëpër një tunel.

Njëri prej agjentëve të policisë që ishte pjesëmarrës në këtë aksion, thotë: “U habita shumë, pasi vura re që nuk i lejonte vetes gjëra luksoze. Ishte një banesë shumë e thjeshtë.

Tavolina e karrige plastike dhe asgjë që mund të presësh nga një bos droge”.

Ata gjetën gjithashtu dhjetëra armë – duke filluar nga armë të rënda të makinës të montuara mbi trekëmbësh deri te pistoleta bejeëeled.

Edhe pse në operacionin në fjalë El Chapo u arratis, ai u kap më vonë gjatë vitit 2014 në një plazh në Mazatlan.

(B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *