Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Për herë të parë pas 9 muajsh, shteti europian shënon një viktimë të shkaktuar nga koronavirusi

Pas nëntë muajsh, Britania e Madhe ka shënuar vetëm një viktimë nga Covid gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas statistikat nga departamenti i shëndetësisë kanë bërë me dije se kjo është hera e tretë që shifrat kanë rënë në këtë nivel, pas 3 dhe 30 gushtit.

30 korriku ishte dita e vetme kur nuk kishte asnjë të vdekur të regjistruar nga koronavirusi. Gjithashtu janë raportuar 1.649 të vdekur nga koronavirusi, më pak se të hënën e javës së kaluar ku ishin regjistruar 2.064.

Në Britani të Madhe deri tash, dozën e parë të vaksinës e kanë marrë 15.4 milionë persona ose 30 për qind të të rriturve.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.