Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pedofili dhe vjedhje të dhënash në “TikTok”, një 9 vjeçare e varur nga porno

Porno, pedofili, video me përmbajtje seksuale dhe vjedhje të dhënash mbizotërojnë në “TikTok”, rrjetin social, përdoruesit më të shumtë të të cilit janë adoleshentë.

Alarmin e ngre Jesse Weinberger, eksperte e sigurisë në internet. Për “The Sun”, ajo ka treguar se rrjeti me 1.5 miliardë “downlodime” në botë po shkatërron të rinjtë.

Madje Weinberger ka rrëfyer dhe rastin e një vajze 9 vjeçe e cila ishte e fiksuar me videot pornografike, që kishte filluar t’i shihte si fillim në Youtube. Disa nga aktoret e filmave pornografikë gjithashtu janë përdorues të “TikTok”.

Por ajo që është më shqetësuese është se fëmijët po kthehen në shënjestrën e pedofilëve në rrjetin social si dhe ekspozimi i fytyrës së tyre po përdoret në avantazhin e kontrolluesve të aplikacionit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *