Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

PD i përgjigjet Ramës: Hajdut legjendar psiqik, vjedhje e pasurisë me ligj personal

Partia Demokratike i është opërgjigjur deklaratës së obërë pak minuta më parë nga kryeministri Edi Rama i cili tha se Teatri është përgjegjësi e qeveris2ë dhe do të vijojë me vendimin e marrë.

Pd e ka quajtur projektin si kriminal që shërben si pas saj për pasurinë e pasurive publike dhe shton se është në kundërshtim me Kushtetutën.

“Projekti per shkatërrimin e Teatrin është projekt kriminal për grabitjen e pasurive publike. Është projekt për pastrimin e parave të trafikut të drogës dhe të korrupsionit. Është projekt që dhunon Kushtetutën dhe ligjim”, thuhet në rteagimin e PD-së.

Reagimi vijon më tej duke shprehur Rama është hajdut legjendar psiqik që nuk ndalet po nuk vodhi gjithë Shqipërinë.

“Është hajdutëri me ligj personal nga hajduti legjendar psiqik Edi Rama, i cili nuk ndalet po nuk vodhi gjithë Shqipërinë. Projekti për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar është projekt për eliminimin e trashëgimisë kulturore”.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close