AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

PBDNJ-PDIU në një koalicion qeverisës? Si përgjigjet Vangjel Dule

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, ishte i ftuar këtë të premte në emisionin “Zonë e lirë”.

Dule i përgjigj pyetjes së analistit, Arian Curi nëse PBDNJ do të bashkëqeveriste sëbashku me PDIU-në në të ardhmen.

Arian Curi: Nesër do bashkëqeverisni me Idrizin apo jo?

Vangjel Dule: Ne nuk na bezdisin individët dhe personat. PDIU nuk mund të jetë pjesë e një formacioni qeverisës, kur ka një program qeveritar, i cili nuk shikon përpara, por shikon prapa. Ne kemi marrëveshje dypalëshe PD-PBDNJ. Për ne do ishte krejtësisht utopike dhe objektivisht e pamundur të kondiciononim se kush do jetë në mazhorancë dhe në opozitë.

Arian Curi: E mora përgjigjen. Njëri nga këta bie.

Ndër të tjera, Vangjel Dule tha se në pranverë do të ketë zgjedhje të parakohshme

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *