Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Pastrim madhor”, Rama flet për “Drejtësinë e re”: Do të ndryshojë fytyrën Shqipërisë

Kryeministri Rama në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara që po mbahet në Nju Jork, ka folur edhe për Reformën në Drejtësi.

Kreu i qeverisë tha se kjo reformë është proces i një pastrimi madhor, pasi largoi nga sistemi gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar. Rama theksoi se do të ndryshoi fytyrën e vendit, një vend që ai e do me shpirt dhe e përfaqëson me krenari.

“Korrupsioni në gjyqësor për dekada të tëra jo vetëm parandaloi bërjen e drejtësisë por u bë dhe pengesë për ta bërë drejtësinë normën e përditshme të shoqëirë sonë. Ndërkohë që sistemi i ri i drejtësisë formësohet përditë, ne shpresojmë që ai të ulë ndjeshëm rastet e korrupsionit. Do ndryshoj fytyrën e vendit, një vende që e dua me shpirt dhe e përfaqësoj me krenari”, tha Rama në OKB.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *