BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pasojat e uraganit “Dorian, rreth 2,500 persona të zhdukur në Bahamas

2,500 persona të zhdukur janë regjistruar në shërbimet e emergjencës në Bahamas si pasojë e uraganit Dorian i cili ka përfshirë këta ishuj javën e kaluar.

“Deri më tani, janë rreth 2,500 persona janë të regjistruar të zhdukur nga Qeveria e Bahamasit”,-thuhet nga shërbimet e emergjencës.

Të dhënat zyrtare tregojnë se numri i të vdekurve do të jetë shumë më i madh se 50, pasi numri i personave të zhdukur do të përditësohet sërish.

Albin Kurti kreu vizitën e parë të tij zyrtare në Shqipëri, po u vu re qartazi tensioni mes tij dhe Ramës sidomos për Shengenin Balkanik ....

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *