Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Pasojat e motit të keq, FSHF shtyn rifillimin e Kategorisë së Parë dhe të Dyte. Ja kur pritet të rikthehen

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije këtë të hënë se rifillimi i ndeshjeve të Kategorisë së Parë dhe të Dytë është shtyrë sërish përshkak të reshjeve të dendura të shiut.

Zyra e shtypit në FSHF njofton se vendimi është marrë për shkak të reshjeve të shiut, që parashikohen në fundjavë e që mund të krijojnë problematika të mëdha në infrastrukturën e shumë skuadrave.

FSHF më tej shkruan se rifillimi pritet të ndodhë në fundjavën pasardhëse, pra në datë 6 shkurt 2021,

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se rifillimi i aktivitetit të Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë do të shtyhet sërish.
Zyra e shtypit në FSHF njofton se vendimi është marrë për shkak të reshjeve të shiut, që parashikohen në fundjavë e që mund të krijojnë problematika të mëdha në infrastrukturën e shumë skuadrave.

Në këto kushte, Sektori i Garave në FSHF ka planifikuar që rifillimi i ndeshjeve në të dyja kategoritë të ndodhë fundjavën pasardhëse, më konkretisht 6 shkurt 2021.
Ndërkohë, lidhur me këtë ndryshim të kalendarit janë njoftuar edhe klubet e Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë,” njofton FSHF-ja.

 

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *