Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Pashkë me Kishat bosh, Papa thirrje njerëzimit: Të bëhemi përcjellës të mesazhit të jetës, në këtë kohë vdekjesh

Sot besimtarët katolik në të gjithë botën festojnë Pashkët.

Ajo që u vu re në këtë ditë të shenjtë ishin Kishat e boshatisura në kuadër të masave të marra si pasojë e pandemisë

Si çdo vit Papa Françesku bëri thirrjen e tij njerëzimit të dhe duke marrë shkas nga situate që po kalon bota ai u kërkoi që të mos i dorëzohet frikës në mes të pandemisë së koronavirusit.

Mesazhin, Ati i Shenjtë e lëshoi gjatë meshës tradicionale të Pashkës zhvilluar mesnatën mes të shtunës dhe të dielës.

Ai u kërkoi të gjithë popujve të globit, të bëhen përcjellës të mesazhit të jetës, në këtë kohë vdekjesh.

Mesha tradicionale u zhvillua si rrallë herë pa besimtarë në Bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan.

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *