AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Pasaportat diplomatike/ Cakaj përgënjeshtron Lilën: Lajmi është shpërndarë në hava

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Andi Lila, ka zbuluar së fundmi një tjetër skandal sa i përket sjelljes së shtetit dhe politikës shqiptare me futbollin dhe veçanërisht ndaj Kombëtares së Shqipërisë.

Pikërisht në momentin që ekipi kombëtar po merr disa rezultateve negative, vjen edhe gjesti i turpshëm nga ministria e jashmte.

Lidhur me deklaratën e tij ka reaguar edhe ministry në detyrë për Europën dhe Punët e Jahtme, Gent Cakaj.

Me anë të një shënimi në Tëitter, Cakaj shprehet se uron kombëtaren në ndeshjen e sotme ndaj Islandës dhe se lajmi që është shpërndarë është “hava”, duke përgënjeshtruar kështu deklaratën e futbollistit

“Duke i uruar Kombëtares së Shqipërisë një mbrëmje të  suksesshme sonte, informoj se lajmi i shpërndarë në hava, lidhur me heqjen e pashaportave diplomatike të kuqezinjve është fundekrye i gënjeshtërt”, shkruan Cakaj.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Albin Kurti kreu vizitën e parë të tij zyrtare në Shqipëri, po u vu re qartazi tensioni mes tij dhe Ramës sidomos për Shengenin Balkanik ....

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *