Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pas vdekjes së 8 personave në Iran për shkak të koronavirusit, Turqia mbyll kufirin

Pas lajmit se në Iran 8 persona kanë ndërruar jetëpër shkak të koronavirusit, Tuqia ka marrë masa serioze për parandalimin.

Bëhet me dije se Turqia ka mbyllur kufirin me Iranin, për tëmos lejuar përhapjen e virusit në vend.

Kufiri Kapıköy në provincën lindore Van dhe porta kufitare Esendere në provincën Hakkari ishin të mbyllura për vizitorët nga Irani, thanë burimet të dielën.

Irani u bë vendi i parë në Lindjen e Mesme me raste të konfirmuara të coronavirusit pasi ministria e shëndetësisë njoftoi se 43 njerëz janë infektuar deri më tani.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.