Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaTe FunditTe Gjitha

Pas skandalit kibernetik, kryeministri suedez Lofven sakrifikon dy ministra për shpëtimin e qeverisë

Kryeministri suedez, Stefan Lofven  për të shpëtuar qeverinë e tij të pakicës, duke sakrifikuar ditën e sotme dy anëtarë të ekipit. Një prej të cilëve zyrtar i Partisë Socialdemokrate i ngarkuar me Ministrinë e Brendshme.

 Stefan Lofven nuk njoftoi zgjedhje të parakohshme legjislative, ndryshe nga ajo që mendonin disa komentatorë politikë duke konfirmuar se do të qëndronte në këtë post deri në fund të mandatit (2014-2018).

“Nuk kam qëllim ta fus Suedinë në një krizë politikë”, theksoi ai në një konferencë shtypi

 

“Kam parashikuar disa alternativa dhe do të zgjedh më të mirën për vendin, i cili po përballet me sfida të mëdha”, shtoi ai.

Kujtojmë që qeveria e tij është përfshirë nga një skandal i rrjedhjes të të dhënave jashtë vendit.

(S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *