Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Pas “Shefqet Ndroqit”, nis përgatitja e spitalit COVID 3 (VIDEO)

Urgjenca Qëndrore në Tiranë do të kthehet në karantinë. Këtë e pohon gazetarja e Fax News, Ema Shazivari e cila raporton se ka nisur dezinfektimi i ambjenteve dhe se nga sot nuk do të shërbejë më për pacientët e zakonshëm.

Mësohet se ka nisur paralelish me dezxnfektimin edhe vendosja e gardheve metalike për të mos lejuar kalimin e personave të paautorizuar.

Pas konfirmimit të Spitalit “Shefqet Ndroqi”, si i dyti institucion që do të shërbejë si karantinë, ku ka nisuredhe shtimi i pacientëve me COVID-19, Urgjenca Qëndrore bëhet e treta në këtë aspekt.

Spitali “Shefqet Ndroqi” ka pritur pacientin e parë, një ndërhyrje kirurgjikale tek një e re e prekur nga COVID-19, ndërsa pacientët e këtij spitali janë zhvendosur në spitalin e Elbasanit.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka bërë publik lajmin gjatë një komunikimi online ditën e djeshme.

“Kemi hapur edhe spitalin Covid 2, spitalin “Shefqet Ndroqi” i cili ka pritur pacientin e parë. Një rast suksesi i ekipit të kirurgjisë së këtij spitali, me mjekët kirurgë, anestezistë, infermierët dhe i gjithë stafi që kanë kryer me sukses ndërhyrjen kirurgjikale tek një e re e prekur nga COVID-19”, bëri të ditur Manastirliu (lexo lajmin të plotë).

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *