Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


Te Gjitha

“Pas 27-viteve punë më pushojnë për bindje politike”, shkarkohet një tjetër mjek në Tiranë pasi kritikoi qeverinë

Një tjetër mjek është larguar nga puna pas bërjes publike të qëndrimeve kundër qeverisë dhe kritikave të politikave shëndetësore.

Mjeku i pushuar nga puna është Sinan Manjani, i cili shërben si mjek në qendrën shëndetësore nr.10 në Tiranë.

Përmes një postimi në facebook Manjani shprehet se pas 27-vitesh punë në sistemin shëndetësor është pushuar nga puna për bindje politike.

“Te dashur miq dhe të afërm kolegë dhe të nderuar pacientë, pas 27-vitesh punë më pushojnë nga puna për bindje politike”, shkruan Manjani në facebook.

Rasti i mjekut Manjani duket se është i ngjashëm me atë të mjekut Ilir Allkja, i cili u pushua disa muaj më parë nga puna si mjek në QSUT, për shkak të qëndrimeve të tij në kundërshtim me politikat shëndetësore të qeverisë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (55%, 11,819 Votes)
  • PS (28%, 5,972 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 1,885 Votes)
  • LSI (5%, 1,070 Votes)
  • Të tjera (4%, 867 Votes)

Total Voters: 21,613

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.