FlashSportTe FunditTe Gjitha

Pas 11 vitesh, italianëve mund tu ndodhë e papritura në shortin e Championsit

Për herë të parë pas 11 vitesh, dy skuadra italiane janë kualifikuar për në çerekfinale të Champions Leagues.

Juventusi dhe Roma kanë siguruar një vend mes 8 skuadrave më të mira të Europës.

Pas fitores 1-0 ndaj Shakhtar Donetskut, dhe kualifikimit të Romës mediat italiane shkruajë se ekziston rreziku që këto dy skuadra të përballen ndërmjet tyre.

Ditën e premte më 16 mars në Nyon të Zvicrës do të hidhet shprti i Champions Leagues që mund të nxjerrë edhe përballje nga i njëjti shtet.

(E.K/FAXWEB)

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *