Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Pròtestat në prag dhe Reforma Zgjedhore, çfarë do të ndodhë nesër me Këshillin Politik?

Pèrplasjet për prishje e Teatri Kombëtar kanë rindezur edhe njëherë situatën politike në vend.
Me prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar gazetarja e Fax News Jonada Zelka nga selia blu tha se opozita e bashkuar dhe kryesisht Partia Demokratike po bëhen gati për protesta në ditët në vijim.

Një tjetër gjë që do sjellë kjo pèrplasje opozitë-mazhorancë është tryeza e reformës zgjedhore e cila sapo kishte nisur.

Burime ende të pakonfirmua bëjnë me dije se me shumë gjasa vijimi i tryezës së diskutimit për reformën zgjedhore do të dështojë dhe kjo për faktin se opozita e bashkuar do të ndjekë axhendën e Alenacës së Mbrojtjes së Teatrit atë të protestave.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *