AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Parlamenti pa opozitë, ministri Klosi: Nëse nuk kthehet, do të zëvendësohet si Peleja

Ministri i mjedistit Blendi Klosi ka reaguar për situatën politike në vend ku opozita ka vendosur që të djegë madatet.

I ftuar në Opinion, Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, tha se vendimi i opozitës e gjeti të papërgatitur, por të tjerë sipas tij do e zëvendësojnë. Klosi e krahasoi zëvendësimin e opozitës me largimin e Pelesë nga futbolli, që u zëvendësua nga të tjerë.

“Ka qenë e papritur sepse nuk ka llogjikë. Edhe në kemi bërë protesta dhe Sali Berisha të njëjtin veprim që bëri që kishte ishte që dilte në dritare dhe nuk pyeti për vuajtjet tona. Shqetësimi ynë është si do kthehen. Nëse nuk ka kthim do dalin si të tjerë. Kur iku Pele nga futbolli erdhën të tjerë.”

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.