Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Parlamenti Evropian voton mocionin që obligon pesë vendet europiane ta njohin Kosovën

Parlamenti Evropian ka votuar një mocion me të cilin bëhet thirrje ndaj pesë vendeve të Bashkimit Evropian – Spanjës, Sllovakisë, Rumanisë, Greqisë dhe Qipros që ta njohin pavarësinë e Kosovës.

Në tekstin e këtij mocioni thuhet se “njohja do të ishte e dobishme për rivendosjen e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë”, shkruan Larepublica.cat.

Ky dokument është votuar me 393 vota për, 138 kundër dhe 7 abstenime.

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.