Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

Parlamenti dha dritën jeshile si kryeministër i vendit, flet Albin Kurti: Zgjedhje historike, do e bëjmë Kosovën …

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti i ka konsideruar si zgjedhje historike ato të 14 shkurtit, ku partia e tij fitoi me rreth 50% të votave.

Në një reagim pasi parlamenti i dha dritën jeshile kabinetit të tij qeveritar, Kurti premtoi se Kosovën do ta bëjë siç e ëndërruan dëshmorët.

“Do e bëjmë Kosovën vendin që ëndërruan dëshmorët. zgjedhjet e 14 shkurtit ishin zgjedhje historike,” u shpreh Kurti.

Qeveria e re e Albin Kurtit u votua ditën e sotme në Parlamentin e Kosovës me 67 vota pro dhe me 30 vota kundër, si dhe me asnjë votë abstenim, nga deputetet e pranishëm në sallë.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.