Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Parashikoi Brexit, fallxhorja që sheh të ardhmen zbulon të vërteta të mundshme: Këtë vit…

Një fallxhore e cila parashikoi BREXIT dhe Anglinë të fitonte Kupën e Botës thotë se presidenti amerikan ka përpara  një 2020 të vështirë. Jemima Packington interpreton ngjarjet e ardhshme botërore duke thithur sugjerimet e asparagut të Vale të Evesham në ajër dhe fuke argumetnuar dukuritë dhe ngjarjet tokësore.

E vetmja ‘Asparamancer’ e botës mendon se Donald Trump do të rizgjidhet këtë vit, por do të fajësohet përsëri dhe do të largohet nga detyra para se të përfundojë mandatin.

Vitin e kaluar Jemima, e njohur edhe si Mystic Veg, parashikoi saktë një vit të temperaturave ekstreme në të gjithë globin. Ajo mendon se ndryshimi i klimës do të zhvillohet përsëri në fazën qendrore në vitin 2020 por që më shumë vende do të ndërmarrin veprime për të minimizuar ndikimin e tij dhe presionin e shteteve të tjera për të pranuar se ka një problem.

Psikika thotë se stuhitë, tajfunet, uraganet dhe përmbytjet do të rriten dhjetëfish për shkak të ngrohjes globale dhe paralajmëron se Mbretëria e Bashkuar do të pësojë përmbytje serioze. Emrat me profil të lartë dhe shumë të dashur në botën sportive mësohen të zbulohen në skandale tronditëse, ndërsa fituesi më i ri i Oskarit do të komentohet si një ikonë e aktrimit të së ardhmes.

Trazirat e vazhdueshme brenda familjes Mbretërore pritet të rezultojnë në heqjen e disa anëtarëve nga detyrat zyrtare, megjithëse sovrani do të mbizotërojë. Jemima, 64 vjeç, nga Evesham, Ëorcestershire, thotë se më shumë lindje mbretërore dhe varrosje do të ndodhin këtë vit. Sipas fallxhores, një tronditje e partive të mëdha politike është në rrugë të shpejtë, dhe Brexit do të ndodh shumë më i butë nga sa sugjerojnë kundërshtarët.

Jemima mendon se dyqanet më të vogla dhe shitësit me pakicë të pavarur do të lulëzojnë aty ku gjigantët po dështojnë. Ajo thotë se ideja e blerjeve lokale do të fillojë të thotë diçka për njerëzit edhe një herë.

Ndërkohë një personalitet i njohur i shoëbiz-it do të marrë njoftimin e daljes në pension të papritur nga jeta publike dhe të nderohet për arritjet e tij. Do të bëhet një rishikim i tarifës së licencës për BBC ose do të zvogëlohet ose hiqet plotësisht, thotë Jemima. Ajo gjithashtu parashikon reforma radikale të arsimit nga çerdhet në universitet, me standarde më sfiduese në të gjithë botën.

Pavarësisht se interesi për Veganizmin po rritet ndjeshëm gjatë dekadës së kaluar, Jemima mendon se mund të rrafshohet në vitin 2020 pasi njerëzit luftojnë të përqafojnë jetën pa produkte shtazore.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *