Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Paralelisht me tubimin e Presidentit, zbulohet axhenda e qeverisë dhe deputetëve

Pasditën e sotme në orën 17:00, nis tubimi në Bulvardin “dëshmorët e Kombit” i thirrur nga Presidenti i Republikës Ilir Meta.

E ndërsa Meta dhe drejtuesit e opozitës së bashkuar do të jenë duke protestuar në Bulevard, ku prutet edhe një numër mjaft i lartë qytetarësh, deputetët e mazhorancës do të japin ‘llogari’ për atë çfarë kanë hasur në terren duke qarë hallet më qytetarët, sikurse e ka urdhëruar lideri i tyre që një herë në muaj të jenë në zonat ku janë zgjedhur dhe më pas të mbahet një seancë plenare për t’i diskutuar problemet që kanë evidentuar.

Mazhoranca dhe opozita parlamentare do të jenë në Kuvend këtë pasdite për të diskutuar ku ashtu siç ndodh rëndomtë tashmë nuk pritet ndonjë zgjidhje e madhe për ankesat e qytetarëve që deputetët sikurse i kemi parë i dërgojnë ashtu siç i dërgojnë në Kuvend.

Nga ana tjetër sot seanca pritet që të kthehet në arenë të akuzave politike mes shumicës dhe opozitës në Kuvend dhe Presidentit e opozitës së bashkuar në distancë.

Ilir Meta ka thirrur një protestë kundër qeverisë me arsyetimin e çmontimit të ‘grushtit të shtetit’, që sipas tij do të shpartallohet ndërsa ka paralajmëruar edhe firmosjen në Bulevard të një dekreti.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *