Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaTe FunditTe Gjitha

Paralajmërimi i frikshëm i Koresë së Jugut: Kim Jong Un lëshon një tjetër raketë të shtunën

Koreja e Jugut pritet të testojë një tjetër raketë balistike, këtë të shtunë. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri i Koresë së Jugut.

“Situata është shumë serioze- paralajmëroi kryeministri koreanojugor. Një tjetër raketë ndërkontinentale e Koresë së Veriut pritet të testohet të shtunën e ardhshme, 9 shtator, kur regjimi komunist feston përvjetorin e pavarësisë së vendit”, është shprehur kryeministri Lee Nak-yon në një deklaratë për shtyp.

CNN raporton se kufiri i Koresë së Veriut është mbushur me tanke dhe makineri të tjera ushtarake mes frikës së luftës me SHBA-në.

Ndërkohë tanket dhe armë të tjera të rënda janë zhvendosur në kufirin e kombit komunist me Korenë e Jugut.

E gjithë bota është nën alarm pasi të djelën e kaluar, lideri suprem i Koresë së Veriut dha urdhrin për shpërthimin e një bombe me hidrogjen. (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *