AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Parada e LGBT-së në Kosovë, këngëtari shpërthen ndaj politikanëve: Dilni për t’i përkrahur por nuk e dini ç’ka është

Më 10 tetor në Kosovë u zhvillua parada e LGBT-së dhe kjo u mbështet edhe nga këngëtaret  si  Dua Lipa, Era Istrefi dhe të tjerë personazhe të njohur me origjinë shqiptare. Këta e vlerësuan  këtë akt lirie që ka ndodhur në zemër të Kosovës vetëm tri ditë më parë. 

Por jo të gjithë i dhanë një mbështjetje kësaj çështje. Këngëtari i njohur, Xuxi, i cili për ne u bë edhe më i njohur me pjesëmarrjen si trajner në ‘The Voice’ ka shkruar një status ku dukshëm ka dalë kundër kësaj parade.

Ai ngre gishtin mbi politikanët të cilët i janë bashkuar këtij eventi duke i thënë se në vend të bëjnë këto shfaqje, mirë është të punojnë për investimet në ekonomi ashtu siç po bën shteti fqinj, Serbia.

REAGIMI:

LGBT dje u mblodhen ne sheshin e shenjte te Skenderbeut
Per te promovuar vlera Europiane!?
Ajo qe me pengoj me shume jane ata te cilet kan dal qe ti perkrahin e qe nuk e din as cka do te thote LGBT!!!
Mo Zot ma keq ! Deri sa paria jone Presidernti H.TH ishte i rreshtuar bashke me ta!,Ne Beograd Erdogani ateron me 185 biznismene per te investuar miliarda euro!
Kurse tek ne investojne Xhamija dhe ju shitet KEDSi,Aeroporti etj dhe perfitime nga to nuk ka asnje nga qytetaret!
Veq perpara Politikan muleni ne party te LGBTse!!!

(J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.