Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Panik në Turqi/ Shpërthimi i fuqishëm tmerron banorët, papritur i thyhen xhamat e shtëpisë

Dy shpërthime, njëra pas tjetrës, ndodhën në termocentralin bërthamor në Akuyu, Turqi pasditen e së martës (19 janar).

Mediat turke raportojnë se shkaku nuk dihet ende. Sidoqoftë, sipas raporteve të medias, dëmi material u shkaktua në shtëpitë e zonës, ku u thyen xhamat e dritareve dhe dyerve. Dëmtime janë shkaktuar edhe në serrat në zonë.

Një video e postuar në tëitter tregon tymin që del nga shpërthimet. Ndërsa dëmet në zonën pranë termocentralit u bënë të ditura nga kryetari i bashkisë së zonës. Sidoqoftë, prefekti i Mersinit foli për një shpërthim të kontrolluar dhe në një deklaratë me shkrim tha se një ekip është ngritur për të përcaktuar dëmin dhe se qytetarët do të dëmshpërblehen. (A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *