Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Pandemia lë Vlorën pa aeroport, Agjensia e Prokurimit Publik pezullon procedurat

Situata që po kalon vendi si pasojë e koronavirusit ka bërë që të anulohen shumë projekte të rëndësishme në vend.

Në kuadër të masave ndaj pandemisë edhe Agjencia e Prokurimit Publik ka pezulluar të gjitha procedurat duke prekur me këtë masë edhe tenderin për Aeroportin e Vlorës.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka pezulluar tenderin ndërkombëtar për dhënien me koncesion për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës. Vendimin e mori Agjencia e Prokurimit Publik, pasi janë pezulluar të gjitha procedurat që nuk kanë fokus covid-19.

Puna për ndërtimin e aeroportit të Vlorës ishte parashikuar që të fillonte në 31 maj. Ndërsa nuk dihet ende nëse ndërtimi i këtij aeroporti do të fillojë brenda këtij viti.

Për ndërtimin e këtij aeroporti deri tani kanë shprehur interes dy kompani italiane.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *