Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pandeli Majko nuk e “lë rehat” Ramën: 8 dhjetori po festohet nga ata që duan ndryshimin

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka përkujtuar 8 dhjetorin “Ditën e Rinisë” si data kur të rinjtë shqiptarë kërkuan rrëzimin e sistemit komunist më 1990-n.
” Sot studentët dhe politika “festojnë” të ndarë”, shkruan ndër të tjera ai në statusin e tij duke i kërkuar mazhorancës së majtë të reflektojë.

Statusi i plotë:

Gëzuar përvjetorin e Lëvizjes së Dhjetorit, dhe Ditën e Ndryshimit. Sot “ndryshimi” lëviz midis një të majte reflektuese dhe një të djathte përkujtuese. Sot, kjo ditë festohet nga ata që duan dhe pranojnë ndryshimin.
Sot studentët dhe politika “festojnë” të ndarë.
Faleminderit studentëve që na kujtuan se ndryshimi nuk shkruhet por ndodh. E majta reflektuese do ta bëjë dallimin. Ajo që vjen është mbi pushtetin që është. Jam i bindur.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *