Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

PAMJET/ Ku po qëndronte Maradona kur mbylli sytë për herë të fundit

Pamjet e dhomës ku mbylli sytë legjenda e futbollit Diego Armando Maradona janë bërë publike. Mediat e huaja kanë publikuar dhomën në katin e parë të banesës që më parë ishte sallë lojërash, ku u vendos Maradona pasi doli nga spitali nga ndërhyrja në kokë.

Ai e kishte të vështirë të ngjiste shkallët, ndaj familja vendosi t’ia lehtësonte dhimbjet duke e lënë në katin e parë. U tha se Maradona ndërroi jetë në moshën 60-vjecare pas një sulmi në zemër, por ka dyshime për vonesën e mbërritjes së ambulancës dhe neglizhencën e mjekut të tij personal, për pronat e të cilit kanë nisur hetimet.

Avokati i ish-futbollistit Matias Moria deklaroi se ai do të kërkojë një investigim të plotë mbi rrethanat e vdekjes së Maradonës, dhe kritikoi shërbimin e urgjencës që sipas tij ka qenë i avashtë në asistimin e pacientit.

Avokati deklaroi se kaluan më tepër se 30 minuta para se ambulanca të mbërrinte  dhe sipas tij, kjo ishte një idiotësi kriminale.

(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *