Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje tronditëse nga mundja japoneze ‘Sumo’: Mundësi, Hibikiryu vdes gjatë ndeshjes nga lëndimi në kokë (VIDEO)

Një mundës japonez sumo ka vdekur pasi ra me kokë në dysheme gjatë një përballje, derisa ka ngjallur kritika për intervenimin e vonshëm mjekësor.

Hibikiryu ndërroi jetë nga dështimi akut të frymëmarrjes, bëri të ditur Shoqata Japoneze Sumo.

Mundësi, emri i vërtetë i të cilit ishte Mitsuki Amano, u hodh në dysheme nga kundërshtari i tij gjatë një një përballje. Video e kësaj sfide tregoi se ai ra në dysheme me kokë dhe u shtri me fytyrë për disa minuta ndërsa zyrtarët e sumos shikonin dhe prisnin mjekët për të arritur.

Në një barelë, mundësi ishte i vetëdijshëm dhe u tha zyrtarëve të sumos se ai ndjente që trupi i tij i poshtëm ishte i paralizuar, por gjendja e tij ishte përmirësuar në spital.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.