Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje të rënda/ Polici qëllon me armë protestuesin në mes të qytetit nga një distancë e afërt

Një polic ka qëlluar një protestues gjatë një dite tjetër demonstrimesh të dhunshme në Hong Kong.

Pamjet e postuara në Facebook treguan që oficeri duke tërhequr armën e tij para se të përplaset me një burrë në një pengesë rrugore.

Kur një burrë tjetër u afrua i veshur me një maskë në fytyrë, oficeri qëlloi ndaj tij, duke e goditur në bark.

Ndërsa vazhdoi rrëmuja, oficeri gjuajti dy herë të tjera – megjithëse policia tha që vetëm një person ishte plagosur në total.

Gjatë ditës ka pasur një sërë pëplasjesh të tjera, me policinë që gjuajnë plumba gome dhe gaz lotsjellës në pjesë të tjera të Hong Kong-ut.

Në një moment, u shpërnda gaz lotsjellës në rrethin qendror të biznesit – një dukuri e rrallë gjatë orarit të punës në një ditë të javës.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *