Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje të rënda/ Dhunohet nga një grup djemsh transgjinorja e Tiranës: Ne nuk do të heshtim!

Një grup djemsh kanë sulmuar fizikisht një pjestar të komunitetit transgjinor duke u targetuar për marrjen pjesë në paradën e fundit të lezbikeve në Tiranë.

Lajmi është bërë i ditur prmes rrjeteve sociale nga faqja “Historia Ime”, ndërsa shkruajnë përkrah fotove se ky është treguesi më i shëmtuar i realitetit me të cilin komuniteti LGBTI e kryesisht ai transgjinor përballen në Shqipëri.

Reagimi i plotë:

Pamje të rënda!!!

Para pak minutash është sulmuar fizikisht në mes të rrugës Anxhela nga një grup djemsh rreth të njëzetave.

Pjesëtarja e komunitetit transgjinor është përndjekur dhe sulmuar, duke u targetuar për marrjen pjesë në paradën e fundit të lezbikeve në Tiranë.

Në vijim të zbardhjes së ngjarjes, u bëjmë thirrje autoriteteve ligjzbatuese të identifikojnë sa më shpejtë autorët dhe t’i sjellin ata përpara drejtësisë.

Pamjet e mëposhtme janë treguesi më i shëmtuar i realitetit me të cilin komuniteti LGBTI e kryesisht ai transgjinor përballen në Shqipëri.

Ne nuk do të heshtim!

 

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *