FlashSportTe FunditTe Gjitha

Pamje skandaloze/ Tifozët e Lazios pushtojnë Glasgow, simbole naziste në marshim (Video)

Italia po vuan shumë nga problemet me racizmin dhe shembulli më i qartë janë tifozët e Lazios. Mbështetësit e kryeqytetasve kanë mbërritur në Skoci, aty ku do të luajnë për ndeshjen e Europa Leagues kundër Celticut.

Ultrasit e Lazios kanë tërhequr vëmendjen për keq, pasi në marshimin e tyre në mes të qytetit të Glasgow kanë kënduar kore raciste dhe kanë bërë simbole naziste. Një njollë që vazhdon të përndjekë Italinë nga sjellje të tilla të tifozerisë.

 

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *