AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje skandaloze/ Punonjësit e ambulancës futin të lënduarin në mjet pa barelë

Një aksident ka ndodhur ditën e në lagjen 1 Maj të qytetit të Fierit në rreth-rrotullimin e quajtur “Parku” ku një person  është rrëzuar nga motorri pasi është përplasur me një bordure.

Policia dhe ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes ndërsa ende nuk bëhet i ditur identiteti i personit të lënduar ndërsa duket nga pamjet se nuk është jo vetëm profesionale por edhe aspak njerëzore mënyra si punonjësit e shërbimit shëndetësor të cilët e kapin personin e lënduar dhe e vendosin në ambulancë pa barrelë.

Shtuar kësaj, ata nuk kanë as doreza, mjete mbrojtëse për të transportuar të lënduarin drejt mjetit. Tre persona e kapin atë nga këmbët dhe krahët dhe e futin në ambulancë sikur të mos flitej për një njeri.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *