Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Paloka tregon arsyet pse nxori dje foton e Ramës në Kuvend: Disave era e keqe s’u ikën kurrë

Nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka, ka shpjeguar sot fotografinë që publikoi mbrëmjen e djeshme në seancën maratonë te Kuvendit ku Rama shfaqej duke ngrënë makarona. 

Paloka thekson se Rama dje iu theksoi deputetëve të opozitës se nuk dinin dhe nuk vlerësonin të bukurën dhe pastërtinë përsa i përket artit të tij.  Por Paloka i kujton  një hisotri ku Rama ka shfaqur krejt të kundërtën. 

“Per kete arsye , mbreme ne Parlament, une i nxorra kete foto dhe i kujtova nje kohe kur ky kishte deshire te rrinte ne nje lokal tek parku Rinia ku mblidheshim pothuaj gjithe gazetaret ne ate kohe ( tek Fideli).

Kur hynte ky ne lokal, qelbte ere i gjithe lokali . Nje dite, qe ishte lagur dhe ne shi, kuterbonte sa i gjithe lokali( qe nuk ishte i madh) reagoi. Ky zotria , i cili e kuptoi reagimin, i thote personit qe takoi “me mburrje” e qe ta degjonin dhe te tjeret ;” kam gjashte muaj pa u lare…”
Se cfare donte te tregonte e di ai. U degjua te permendte “hipi” ( ne ate kohe mbante dhe vath) por ne fakt dukej se thjesht donte te justifikonte eren e keqe.
Ky na flet per te bukuren dhe per pastertine , por harron qe disave edhe pse jane bere milionere, veshin kostume firmato, e lyen me parfume te shtrenjta, era e keqe nuk ju iken kurre.”, u shpreh Rama. 

 

SQARIMI I EDI PALOKËS:

Ju shpjegoj statusin e mbremshem miq, foton e liderit duke kollofitur makarona( per ata qe nuk e ndoqen Parlamentin deri vone).
Edhe mbreme ,nder te tjera, ne denoncuam ramen se parate e shqiptareve i perdor per qejfet e tij, perfshi ekspozitat me zhgarravina per te cilat jane paguar qindra mije euro (e qe dy gazetare, kritike te vertete arti, jo nga ata qe paguan rama, i quajten si te realizuara prej “nje adoleshenti te droguar”)
Pergjigja e rames ,si ne te gjitha rastet e ngjashme, ishte se ne deputetet e opozites nuk dinim dhe nuk e vleresonim te bukuren dhe nuk na pelqente pastertia…
E thene kjo nga rama eshte e rende  ?.
Per kete arsye , mbreme ne Parlament, une i nxorra kete foto dhe i kujtova nje kohe kur ky kishte deshire te rrinte ne nje lokal tek parku Rinia ku mblidheshim pothuaj gjithe gazetaret ne ate kohe ( tek Fideli).
Kur hynte ky ne lokal, qelbte ere i gjithe lokali . Nje dite, qe ishte lagur dhe ne shi, kuterbonte sa i gjithe lokali( qe nuk ishte i madh) reagoi. Ky zotria , i cili e kuptoi reagimin, i thote personit qe takoi “me mburrje” e qe ta degjonin dhe te tjeret ;” kam gjashte muaj pa u lare…”
Se cfare donte te tregonte e di ai. U degjua te permendte “hipi” ( ne ate kohe mbante dhe vath) por ne fakt dukej se thjesht donte te justifikonte eren e keqe.
Ky na flet per te bukuren dhe per pastertine , por harron qe disave edhe pse jane bere milionere, veshin kostume firmato, e lyen me parfume te shtrenjta, era e keqe nuk ju iken kurre. (J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close