Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Pallati i VIP-ave në Durrës, pritet shembja me shpërthim të kontrolluar

Numri i pallateve që janë dëmtuar si pasojë e tërmetit në Durrës dhe në Tiranë është në shifra të mëdha, ndërkohë që grupet e inxhinierëve kanë dalë në terren prej dy ditësh, në mënyrë që të vendoset se cilët prej tyre kanë marrë dëmtime në strukturë.

Dëmtimet më serioze paraqiten në zonën e plazhit në Durrës, ku gjatë ditës së sotme qindra qytetarë kanë kërkuar ndihmë nga inxhinierët për të vlerësuar banesat e tyre.

Në zonën e Rrugës Tregtare, pritet që të shembet me shpërthim të komanduar, një pallat, i cili njihet si i VIP-ave, pasi aty kanë jetuar personazhe të njohura  në vite. Ndërtesa i përket viteve ’80 dhe nga tërmeti i fundit pësoi dëmtime të konsiderueshme duke u shpallur i pabanueshëm.

Në këtë pallat kanë banuar këngëtarja e njohur Parashqevi Simaku, aktori Fadil Hasa, por edhe drejtues institucionesh të asaj kohe, hetues dhe prokurorë.

 

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *