Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Pak muaj pasi u nda nga jeta bashkëshorti, ja si po e përballon humbjen e madhe Luiza Xhuvani

Luiza Xhuvani do t’i kthehet skenës shumë shpejt, pas një humbje të madhe në familjen e saj!

Bashkëshorti i saj, skenaristi i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani mbylli sytë përgjithmonë në moshën 56-vjeçare në 14 gusht të këtij viti.

Dhe pas disa muajsh shkëputjeje nga skena, Luiza më në fund të të rikthehet me “partnerin” e saj skenik Ndriçim Xhepën.

Dy aktorët e mëdhenj do të interpretojnë veprën ”Mbrëmë i përshpërita një ylli”, e përzgjedhur nga aktori i ri Kristian Koroveshi.

Ky i fundit ishte sot i ftuar në emisionin Rudina ku foli për gjendjen e aktores, pas humbjes së bashkëshortit. Me sa duket Luiza Xhuvani e ka gjetur ilaçin për humbjen e madhe te skena, pasioni i saj më i madh.

I pyetur nga Rudina Magjistari se si është aktualisht Luiza Xhuvani, Koroveshi u përgjigj:

“Është shumë mirë! Luiza ka një rol të veçantë. Provat janë intensive dhe ajo është shumë e përfshirë, emocionale në veprimet që bën dhe kreative dhe mbështetje shumë e madhe. Sugjeron dhe pret sugjerime!”, u shpreh ai.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *