Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pak minuta pas vaksinimit me ‘AstraZeneca’, 60-vjeçari në Greqi transportohet në gjendje të rëndë në spital

Një 60-vjeçar në Greqi i vaksinuar me AstraZeneca është paraqitur në spital në gjendje të rëndë.

Mediat greke bëjnë me dije se 60-vjecari pësoi mpiksje të gjakut dhe episode ishemik vetëm pak minuta pasi iu injektua vaksina.

60-vjeçari u transferua me helikopter në spitalin Thriasio të Athinës ku dhe vazhdon të trajtohet në reanimacion.

Gjendja është e rëndë, por nën kontroll, kanë bërë të ditur mjekët, ndërsa specialistët e Shëndetësisë në Greqi refuzojnë të lidhin ngjarjet me vaksinën Astra Zeneca pa pasur një raport me të dhënat e plota dhe protokollin e ndjekur në të dy rastet.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.