FlashSportTe FunditTe Gjitha

Pak ditë para finales/ Legjenda e Liverpool tallet keq me Ronaldon: Tani më shumë rri në by**ë se në këmbë

Më 26-maj Liverpool do të përballet me kampionët në fuqi të Realit të Madridit në finale e Champions League dhe llogaritë tek ‘The Reds” se sit ë ndalin Cristiano Ronaldon kanë filluar.

Por për legjendën e Liverpool Graeme Souness portugezi nuk është një kërcënim serioz pasi ai tani më shumë kuhë kalon duke qëndruar ulur dhe duke u ankuar.

“Ai kalon shumë kohë duke qëndruar në bythë duke u ankuar se është faulluar dhe luan vetëm në gjerësinë e zonës”, ka thënë Souness për The Times.

“Ai ende është në gjendje të bëjë gjëra madhështore por, njëlloj si Real Madrid, ai nuk është as përafërt aty ku ishte 12 muaj më parë”, deklaroi ai, ndër të tjera.

Hera e fundit që Liverpool e fitoi trofeun e Champions League ishte në vitin 2005 kur barazoi Milanin në manyrë spektakolare nga 3-0 në 3-3 për ta fituar titullin me penallti. (B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.