Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Padia për privatizimin CEZ, Gjykata vendos pushimin e çështjes

Gjykata ka vendosur pushimin e çështjes së për kompaninë “CEZ” ndërsa gjyqtari Laser Sallaku ka argumentuar se privatizimi i OSSH nga çekët saj nuk ka shkelje që të mund të përbënin vepër penale.

Kuvendi i është drejtuar pak kohë më parë Gjykatës së Tiranës për shpallje të mos-kompetencës në gjykimin e kësaj dosjeje si dhe kërkoi ti kalohet për gjykim SPAK-ut. Për dsjen e “CEZ” u ngrit edhe një komision parlamentar pas konsiderimit të pocedurës së privatizimit si të korruptuar.

Gjyqtari Sallaku ka argumentuar se nga hetimet e kryera nuk janë gjetur elementë të veprës penale për ish-zyrtarët që janë akuzuar si të përfshirë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *