Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Diskutimet e Këshillit Politik për reformën zgjedhore, reagon OSBE në Tiranë

Prezenca e OSBE në Tiranë ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook në lidhje me mbledhjen e sotme e Këshillit Politik për reformën zgjedhore. OSBE e quan një hap të rëndësishëm këtë tryezë dhe shpreh gadishmërinë për ta vijuar këtë reformë në këtë forum deri me 31 maj.

Postimi i plotë

“Mbledhja e sotme e Këshillit Politik shënoi edhe një hap tjetër përpara në procesin e reformës zgjedhore. Prezenca e OSBE-së në Shqipëri e mirëpret dakordësinë e partive për ta përmbushur reformën zgjedhore në këtë forum deri më 31 maj dhe përsërit gatishmërinë e saj për të vijuar ta mbështetë këtë proces, së bashku me kolegët e OSBE/ODIHR”

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *