Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

“Duam zgjedhje!” Orët e fundit në pushtet, Albin Kurti del në ballkon dhe përshëndet prótestuesit (FOTO)

Prótestuesit janë mbledhur në shesh të Prishtinës për të kërkuar zgjedhje të reja, ndërsa kryeministri në detyrë, Albin Kurti doli në ballkonin e qeverisë për ti mbështetur. Në fotografi vihet re qartë fytyra e buzëqeshur e Kurtit pas të cilit qëndrojnë edhe deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndërkohë, gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese në Kosovë janë mbledhur dhe po e trajtojnë lëndën për dekretin e Presidentit Hashim Thaçi, përmes së cilit është mandatuar Avdullah Hoti për kryeministër. Ka mbetur edhe një ditë deri në përfundimin e afatit për shpalljen e aktgjykimit nga Gjykata Kushtetuese.

Gazeta Express mëson se gjyqtarët e Kushtetueses janë mbledhur dhe po e trajtojnë lëndën e dërguar nga Lëvizja Vetëvendosje për interpretim të dekretit të Presidentit Hashim Thaçi, me të cilin i është dhënë e drejta LDK-së për ta formuar Qeverinë.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *